Menimet : Njerëzit po lindin binjakë më shumë se kurrë më parë?

Menimet : Njerëzit po lindin binjakë më shumë se kurrë më parë?

lira ….dhe të forcojnë imunitetin. Nëse vuani nga kolla, ekspertët rekomandojnë pirjen e një luge gjelle me vaj ulliri çdo ditë. ju rekomandon vajin ekstra të virgjër të ullirit. Fëmijët mund të konsumojnë një lugë çaji me vaj ulliri të ëmbëlsuar me pak sheqer. Me vajin e ullirit ju mund të përgatisni edhe një shurup të lehtë i cili lufton kollën dhe zbut inflamacionin e fytit. Për këtë shurup duhet të ngrohni gjysëm gote uji me vaj ulliri në një tenxhere dhe më pas të shtoni çerek gote uji me lëng limoni dhe çerek gote uji me mjaltë. Konsumoni një lugë gjelle nga ky shurup natyral çdo dy ose tre orë për të zbutur fytin dhe luftuar kollën. Inflamacioni – Vaji I Ullirit Si Ilaç Vaji i ullirit funksionon dhe eliminon inflamacionin e fytit me shumë efikasitet. Sipas ekspertëve, vaji i ullirit ka të njëjtët agjentë anti-inflamacion siç kanë ilaçet që përdoren për të njëjtën arsye. Nëse kolla juaj shkaktohet nga pluhurat dhe papastërtitë që nxisin inflamacionin, atëherë kura e duhur është vaji i ullirit. Kujdes Kurat natyrale ndihomjnë në pakësimin e kollës. Megjithatë nëse kolla juaj është e fortë dhe tronditëse duke u shoqëruar me dhimbje në fyt dhe në qafë, atëherë duhet të konsultoheni me një mjek. Ky i fundit mund të përcaktojë nëse ju jeni. edeh ma mir oshte qishtu